Uc Logic UC-PF1209

TekTRa Elektronik UC Logic Profesyoneller için PF1209’u Sunar!
Yüksek Fiyat/Performans oranına sahip ürünleri ile grafikerlerin, çizerlerin ve tasarımcıların tercih ettiği UC-Logic’ten gerçek profesyoneller için PF1209 grafik tablet! 1024 kademe basınç hassasiyeti, 200rps raporlama hızı ve 4000LPI çözünürlük desteği, harici kablosuz mouse’u ile en iyi çizimleriniz için Lapazz size yeter!

uc-pf1209-taba1_icresim1

PF1209 ile Hayal Gücünüzün Sınırlanmasına İzin Vermeyin!
Grafik tablet kullanarak fare ile yaptıklarınızın çok ötesinde çalışmalara kolayca imza atmak mümkün. Basınç hassasiyeti ile tek bir dokunuşla değişken kalınlıklarda çizgiler çizebilirsiniz. Dijital boyamada, kes/yapıştır işlemlerinde ve detay gerektiren çalışmalarda kalem hassasiyetini çok sevecek; tablet ile her türlü çizim işlerinizi daha hızlı yapabileceksiniz.

uc-pf1209-taba1_icresim2

 

20 Aktif Alan Kısayolu ile Etkili Kullanım
20 adet kısayol tuşu ile grafik programlarında sık kullandığınız fonksiyonlara kolayca erişebileceksiniz. Tableti kullanırken kopyala, yapıştır, grupla, yaklaştır/uzaklaştır gibi fonksiyonları kullanmak, silgi ve fırça arasında geçiş yapabilmek ister harici ister aktif alan kısayolları ile artık parmaklarınızın ucunda! Özellikle tasarım programlarının çoklu tuş kombinasyonlarını (Shift+CTRL+ALT+HARF) tek butona toplayabilen PF1209 ile maksimum işlevselliği yakalayacaksınız.

Ultra Geniş Çalışma Alanı ile Yüksek Hassasiyet
UC-Logic Lapazz serisi PF1209 grafik tablet sunduğu 30.5 x 22.9cm çalışma alanı ile sanatçıların işlerini hızlı bir biçimde yapmalarına olanak tanır. PF1209 sunduğu gerçek 4000LPI çözünürlük desteği sayesinde büyük boyutlu baskı çalışmalarınızda kusursuz sonuçlara imza atabilirsiniz.

uc-pf1209-taba1_icresim6

 

Yüksek Raporlama Hızı ile İşlemleriniz Anında Karşınızda
PF1209 tablet kalemden aldığı çizim sinyallerini saniyede 200 kere bilgisayara raporlar. Yüksek raporlama hızı sayesinde en hızlı dairesel çizimlerinizi anında ekranınıza taşır. 200RPS raporlama hızına sahip PF1209 ile kaleminizden çıkan şaheserleri bilgisayarınızın ekranında eş zamanlı görebilir, tablet ile bilgisayarınızın ekranı arasında birebir çalışabilirsiniz.

Hassas Çizimler için 1024 Kademe Basınç Duyarlılığı
Çizim yaparken grafik tablet ile fare arasındaki en büyük fark tabletin basınç hassasiyetinin olmasıdır. Bu sayede tek bir hamlede fırça değiştirmeden inceden kalına değişen çizgiler çizmek, boyama yapmak mümkündür. PF1209’un sunduğu 1024 kademe basınç hassasiyeti çizimlerinizi kolay ve hızlı bir biçimde gerçek bir fırça kullanırcasına yapmanızı sağlar.

uc-pf1209-taba1_icresim4

 

Açısı Ayarlanabilir Yüksekliği ile Üstün Ergonomik Kullanım
Lapazz profesyonel kullanıcılar için geliştirdiği grafik tablet PF1209’u ultra konforlu olması için açısı ayarlanabilir şekilde üretti. 3 kademeli (0,13,22) yükseklik açısı ile 2 dereceye kadar yükseklik ayarı yapabilirsiniz. PF1209 ile çalışırken asla yorulmayacaksınız.

Windows 7 ve Office 2007’de Tablet ile Kolay Kullanım
Windows 7’de grafik tableti sisteminize tanıttığınızda, PC’nize Tablet PC fonksiyonlarını kazandıracaksınız. Bu sayede ekran klavyesi, çizerek not alma, MSN’de el yazınız ile mesaj gönderme, tek bir kalem hareketi ile klavye kısayolları kullanma fonksiyonları işlevsel hale gelir. Sisteminize bir tablet bağlandığında aktif olan Office 2007’nin mürekkep fonksiyonları ile WORD, EXCEL, POWER POINT gibi uygulamalara dilediğiniz gibi çizim ekleyebilir, dokümanlarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

 

uc_h640_icresim5

 

Kalem Eğim Algılama ile Hattat Keskinliğinde Çizimler
Kalem Eğim Algılama fonksiyonu UC-Logic Lapazz serisi grafik tabletlerde tam 60o‘dir! Kullandığınız yazılımda uygun fırçalar seçip tabletinizi kesik uçlu bir kalem gibi kullanarak eşsiz çizimler ve benzersiz tasarımlar yaparken UC-Logic Lapazz grafik tabletler her zaman en büyük yardımcınız olacaktır.

Pen Notice 1.1 ile Öğretmenlerin de Yanında
Pen Notice ile sunum veya projeksiyonda anlatım yapmak artık çok daha kolay. Her ekran üzerinde çizim yapabilir, bunları kaydedebilir ve aralarında gezinebilirsiniz. Bu sayede sunumlarınız çok daha fazla interaktif bir hal alır. Ayrıca projeksiyon destekli ders anlatımında kullanabileceğiniz TAM EKRAN BEYAZ TAHTA fonksiyonu ile bütün ekranı yazı/çizimleriniz için kullanabilecek, yeni tahtalar arası geçiş yapabilecek, ders sonunda kaydedebilecek ve isterseniz yazıcıdan çıktı alarak öğrencileriniz ile paylaşabileceksiniz.

uc-pf1209-taba1_icresim3

 

P23 Ergonomik Kalem, Kablosuz Mouse ve Özel Kalemlik
PF1209 ile birlikte gelen P23 çizim kalemi yedek uçlarıyla birlikte 1000 saatten fazla kullanım ömrü sunar. Kullanmadığınız zaman kaleminizi saklayabilmeniz için özel kalemliği de bulunan PF1209’un aynı zamanda tabletin üstünde kullanılabilen kablosuz mouse’u da bulunmaktadır. Lapazz sizin etkili ve konforlu çalışmanız için her şeyi düşündü.

uc_h640_icresim9

 

Çift Monitör Desteği ile Çalışma Ufkunuzu Genişletin
Güncellenen yazılımı ile Windows 7 altında mükemmel çift ekran desteği desteği sunan UC-Logic ile ikili monitör konfigürasyonları kullanabilirsiniz. Ayrıca satın alacağınız Ergotron çiftli monitör kolu gibi ürünlerle bir ekrana fırça ve paletleri diğer ekrana çizim alanınızı koyarak çok daha efektif bir çalışma ortamı yakalayabilirsiniz.

uc_h640_icresim10

 

Bileklerinizi Yormadan Çizim İçin Grafik Tablet Kullanın
Uzun fare kullanımı sebebiyle RSI, eklem ağrısı, karpal bağ sendromu gibi rahatsızlıklar ortaya çıkmakta ve dayanılması güç ağrılar oluşmaktadır. UC-Logic grafik tablet ile fare yerine kalem kullanarak zaman içerisinde ortaya çıkan sağlık sorunlarından etkilenmezsiniz.

uc_h640_icresim11

 

Hem Windows Hem MacOS X’te En Yaygın Yazılımların Hepsiyle Mükemmel Çalışma!
Tüm Windows 7 sürümleriyle uyumluluk sertifikasına sahip olan UC-Logic ürünleri aynı zamanda 32-bit ve 64-bit Windows XP/Vista sürümleriyle de uyumludur.

 

uc_h640_icresim12

 

  • Windows XP, Windows Vista, Windows 7 (32-bit ve 64-bit)
  • MacOS 10.4.11 ve üzeri
  • Adobe Illustrator ve Photoshop CS2/CS3/CS4
  • Corel Draw, PaintShop ve Painter
  • Maya, 3D Studio Max

Sabitleyici Kauçuk Ayaklar ve Dayanıklı Metal Taban
4 noktadan kaydırmaz kauçuk ayakları sayesinde masanın üzerinde kıpırdamaz. Lapazz serisinden H640 grafik tablet, uzun yıllar hizmet etmesi için sağlam metal tabana ve dayanıklı kaliteli dış plastik malzemeye sahiptir.

uc-pf1209-taba1_icresim5

 

Eski Çalışmalarınızı Bilgisayara Aktarmak Artık Çok Kolay
Uc Logic grafik tablet PF1209’un çıkarılabilen özel dış yüzeyi ile eski çalışmalarınızı bilgisayara aktarmak artık çok kolay. Tek yapmanız gereken PF1209’un yüzeyindeki özel kaplamayı çıkarmak ve bilgisayara aktarmak istediğiniz çalışmayı altına koymak. Bundan sonra tek yapmanız gereken eski çalışmanızın üstünden tekrar geçmek. LaPazz sizin için her şeyi düşündü!

Profesyonellerin Görüşleri
Kerem Beyit – Digital Arts Dergisi
“Öncelikle tabletin arka kısmında bulunan yükseltme aparatları çok zekice düşünülmüş, önceki tabletimde hep bunun eksikliğini çekiyordum, şimdi bu aparatlar sayesinde tableti 20 dereceli açıda kullanabiliyorum… Tabletin kurulumu çok basit, 2 dakika içinde oturup çizmeye başladım, opsiyonlar da sade ve anlaşılır, basınç ayarlama özelliği kullanışlı. Tabletin ön panelinde gördüğüm en önemli özellik çizim alanının üstündeki ince plastiğin oldukça dayanıklı oluşu. Neden önemli derseniz önceki tabletimde çizim alanının üstünde bulunan plastiğin yıpranması sebebiyle (özellikle çok kullandığım orta bölümlerde) kabartılar oluşmuştu. Her ne kadar milimlik de olsa çizerken sorun oluşturuyorlardı, oysa ki bu üründe ne kadar bastırırsam bastırayım yüzeyde bir çizik oluşturamadım, bu da ileride çizim yüzeyinde bir sorun oluşmayacağını gösteriyor. Tabletin ön paneli oldukça geniş ve bu sayede çizerken bileğinize destek oluyor, kısa yollar da çok kullanışlı, Photoshop ve Painter ile çok uyumlu bir şekilde çalışabiliyorsunuz. Basınç hassasiyeti çok dengeli, ince-kalın ve koyu-açık geçişlerinde oldukça smooth sonuçlar elde ettim… Açıkçası 1 haftalık bir kullanıcı olarak söyleyebilirim ki şekil dışında piyasadaki rakiplerinden aşağı kalır bir yanı yok, hatta UC-Logic yükseltme aparatları sayesinde bence artı özelliklere sahip. Diğer marka tabletlere gücü yetmeyen kullanıcılar için harika bir alternatif.”

%100 Türkçe Destek ve Forum!
Tüm destek ihtiyaçlarınız için %100 Türkçe olarak 2006 yılından beri yayında olan uc-logic.com.tr sitesi, forum ve sürücü destek bölümlerinin dışında tablet kullanıcılarının gönderdiği çalışmaları galeri bölümünde ziyaretçilerle paylaşmaktadır.

 

uc_h640_icresim13

*Kerem Beyit tarafından UC PF1209 grafik tablet ile yapılmış örnek çalışma